zostań wolontariuszem

Chcesz zostać wolontariuszem?

Napisz do nas fundacja@happysenior.org.pl

Dlaczego warto zostać
wolontariuszem

"Każdy ma coś, co może dać innym" - Barbara Bush

Praca wolontariusza to wyjątkowa i wspaniała forma pomocy. Bezinteresownie poświęcasz swój czas i oferujesz swoją więdzę i umiejętności, a w zamian otrzymujesz coś, czego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze – uśmiech i wdzięczność osoby potrzebującej. Wolontariuszem możesz zostać w każdym wieku. Wystarczy, że chcesz zaangażować się w pomoc innym.

Co zyskujesz?

Działalność wolontariacka to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, urozmaicenie monotonii życia i odkrycie innego świata oraz olbrzymia inwestycja w siebie. Dzięki niej rozwiniesz swoje kompetencje i zdobędziesz nowe, na przykład w zakresie pracy z innymi, komunikacji czy radzenia sobie ze stresem. Nauczysz się cierpliwości, odpowiedzialności, wytrwałości i organizacji czasu. Podniesiesz poczucie własnej wartości oraz zbudujesz relacje z ciekawymi ludźmi. Wszystkie te cechy i zdolności oraz aktywność w działaniu są bardzo pożądane na rynku pracy i w biznesie.

Masz obawy?

Niepotrzebnie! To Ty jako wolontariusz decydujesz, w co chcesz się zaangażować i za co chcesz wziąć odpowiedzialność. Jeśli jednak już podejmiesz wyzwanie, musisz rzetelnie wykonywać swoje obowiązki zgodnie z określonymi wymaganiami. Pamiętaj, że nie musisz angażować się na stałe, możesz pomagać tylko przez krótki czas – wybór należy do Ciebie.

Zakres działań

W Fundacji Happy Senior wolontariusze mogą się angażować na bardzo wiele różnych sposobów. Mogą na przykład wspierać osoby starsze, planować i organizować różnorodne projekty i wydarzenia, projektować ulotki i foldery, tworzyć serwis internetowy czy prowadzić działania edukacyjne i marketingowe. Żeby pomagać, nasi wolontariusze często nie muszą nawet wychodzić z domu. Dużą część pracy mogą wykonać przy własnym komputerze.

Jeśli chcesz dać coś od siebie i chcesz mieć wpływ na poprawę trudnej sytuacji osób starszych, to napisz do nas na adres fundacja@happysenior.org.pl i

zostań naszym wolontariuszem.

napisz do nas i zostań wolontariuszem
skontaktuj się z nami

fundacja@happysenior.org.pl